جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

سیاست فوتسالی به جای پینگ پنگی برای نزدیکی ترک ها و کرمانی ها

  ورزش؛ وفاق به مس می آورد

  یکی از دغدغه‌های بزرگی که سال هاست مدیران ارشد شرکت ملی مس ایران به آن مبتلا به شده‌اند، اختلافاتی است که میان مقامات ترک و کرمانی بر سر معادن مس با یکدیگر پیدا می‌کنند.

  بارها دیده شده است در نهادهای قدرت مملکت از جمله مجلس و حتی هیات دولت، شاهد درگیری‌های لفظی شدید میان مقامات دو استان برسر معادن مس بوده‌ایم و مدیران ارشد مس نیز همواره در صدد مدیریت این اختلافات فاحش برای جلوگیری از لطمه خوردن منافع کلی این شرکت بوده‌اند.

  وجود منابع مس در مناطق ترک نشین سنگون سبب شده است که حالا این منابع پابه پای منابع مس در سرچشمه و سایر نقاط استان کرمان مورد بهره برداری برسند و طبیعی است که در پی آن حساسیت‌هایی در هر دو منطقه مبنی بر توجه بیشتر از سوی شرکت مس به وجود بیاید.

  بهرشکل ورزش یکی از آن راهکارهایی است که شرکت مس از طریق آن درصدد نزدیک کردن دو منطقه مس خیز خود بوده است و خیلی‌ها این سیاست شرکت مس را به سیاست پینگ پنگی تشبیه می‌کنند...

  بعد از فرو ریختن دیوار برلین دو کشور چین و آمریکا که درصدد بودند با زیرپا گذاشتن تعصبات لیبرالی و کمونیستی یه یکدیگر نزدیک شوند چراکه صرفه‌ی اقتصادی خود را در آن می‌دیدند، از سیاستی استفاده کردند که ورزش در راس آن بود و به سیاست پینگ پنگی مشهور شد...

  یک تیم آمریکایی پینگ پنگ در سال‌های قهر دو کشور راهی پکن شد و با این مسابقه ورزشی بود که عملا آب شدن یخ دو طرف استارت خورد.

  حالا شرکت مس نیز درصدد است با همین سیاست ورزشی طرفین را به یکدیگر نزدیک کند و چندی پیش بود که تیم فوتسال سنگون که اتفاقا یکی از قدرت‌های لیگ برتر است به سرچشمه آمد و یک جام شکیل تمام مسی در این شهر برگزار شد.

  فضای حاکم در این بازی‌ها به گونه‌ای بود که نشان از حل شدن خیلی از مسائل و سوء تفاهمات میان مقامات غیر ورزشی کرمانی و ترک پیرامون مسائل مس را می‌دید و احتمالا با تداوم این برنامه‌ها، سیاست فوتسالی و حتی فوتبالی مس به جای سیاست پینگ‌پنگی، در آینده می‌تواند خیلی بیشتر از این‌ها به حل شدن خیلی از مشکلات شرکت مس کمک کند.

  جالب است که مقامات دو باشگاه مس کرمان و مس سنگون نزدیکی زیادی به یکدیگر دارند و این می‌تواند نوید بخش اتفاقاتی بهتر در این زمینه باشد که کاملا به سود طرفین ترک و کرمانی مس و البته در راس آن خود شرکت مس باشد.


  این مطلب تا کنون 16 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ شنبه 10 مهر 1395
  منبع
  برچسب ها : شرکت ,سیاست ,پینگ ,یکدیگر ,کرمانی ,مقامات ,پینگ پنگی ,میان مقامات ,یکدیگر نزدیک ,سیاست فوتسالی ,سیاست پینگ ,
  سیاست فوتسالی به جای پینگ پنگی برای نزدیکی ترک ها و کرمانی ها

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز سه شنبه 5 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر